Fotarama

 • FOTARAMA nedir?
  FOTARAMA, kutularda veya albümlerinizde bulunan basılı fotoğraflarınızın, sizin için her an ulaşılabilir olmasını sağlayan bir servistir.
 • FOTARAMA nasıl çalışır?
  FOTARAMA’ya ücretsiz üye olarak, ihtiyacınıza göre bir FOTARAMA kutusu sipariş edin ve adresinize kutunuzu gönderelim. Siz sadece taranmasını istediğiniz fotoğraflarınızı FOTARAMA kutusuna doldurun ve size en yakın Ups kargo şubesini arayın. Kargo görevlisi fotoğraflarınızı evinizden teslim alarak tarama merkezimize ulaştırsın. Fotoğraflarınızı en hızlı şekilde tarayalım ve tekrar size gönderelim. Fotoğraflarınız fotarama.com kullanıcı hesabınıza yüklensin ve anılarınıza her zaman ulaşın.
 • Neden fotoğraflarımı dijitale aktarmalıyım?
  Basılı fotoğraflarınız bir çok tehlike ile karşı karşıya, bu tehlikelerin en büyüğü ise geçen zaman. Fotoğraflarınızın zamanla mücadelesinde albümlerde özenle sakladığınız hatıralarınızı dijitale aktararak hem sevdiklerinizle paylaşabilir hem de fotoğraflarınızın karşı karşıya gelebileceği tüm olumsuz durumlardan fotoğraflarınızı koruyabilirsiniz.
 • FOTARAMA kutuları kaç adet fotoğraf alır? ''Sığdırabildiniz kadar fotoğraf'' ne demek?
  "FOTARAMA kutuları küçük ve büyük boy olmak üzere ikiye ayrılır. Küçük boy kutu en az 500 adet fotoğraf kapasiteli, büyük boy kutu ise en az 1000 adet fotoğraf kapasitelidir. Fotoğraflarınızı teker teker saymakla uğraşmadan kutulara sığıdırabildiğiniz kadar çok fotoğrafınızı yerleştirin. 500 veya 1000 adetten fazla sığdırabildiğiniz fotoğraflarınız için ekstra bir ücret ödemezsiniz."
 • Tarama yapılabilecek fotoğraf ölçüleri nedir?
  FOTARAMA kutusuna katlamadan sığdırabildiğiniz tüm ölçülerdeki fotoğraflarınızı bize gönderebilirsiniz. FOTARAMA kutusu en çok kullanılan 10 cm X 15 cm ve 13 cm X 18 cm fotoğraf ölçülerini rahatça sığdırabileceğiniz ölçülerde tasarlanmıştır.
 • Fotoğraflarımı ben taramak istersem sonuç ne olur?
  "Fotoğraflarınızı tabiki siz de dijiatale aktarabilirsiniz. Bunun için öncelikle 1 adet ev kullanımına uygun bir tarayıcı satın almanız gerekiyor. Ev tipi tarayıcılar uygun fiyatlarla satılmasına karşın tarama kapasitelerinin düşük olması sebebi ile yüzlerce fotoğrafınızı taramanız için en az 4 hafta sonunuzu ayırmak zorunda kalabilirsiniz. Tarama işlemini yapabilmeniz için ihtiyacınız olan teknik bilgiye sahip olduğunuzu varsayarak, örnek verecek olursak, 1 adet fotoğrafınızı taramak için 3 dakika ayırmanız durumunda 1000 adet fotoğrafınızı dijitale aktarmanız için 50 saat boyunca bilgisayar başından kalmadan fotoğraflarınızı taramanız gerekiyor. Bunun yerine hemen bir FOTARAMA kutusu sipariş verin ve siz sadece fotoğraflarınızı albümden çıkarıp FOTARAMA kutusuna yerleştirin. Fotoğraflarınız evinizden teslim alınsın. Tüm bu işlemleri yüksek hızlı profesyonel tarayıcılarımız ile sizin için gerçekleştirelim."
 • Kutunun içindeki lastikleri nasıl kullanmalıyım?
  FOTARAMA kutusu ile sizlere gönderdiğimiz lastikleri fotoğraflarınızı gruplamak için kullanabilirsiniz. Ayrı albümlerin birbirleri ile karışmaması için her albümü bir lastikle gruplayın. Lastiklerle gruplanmış albümlerdeki fotoğraflarınız dijitale aktarıldıktan sonra aynı şekilde lastiklerle gruplandırılır ve FOTARAMA kutusuna yerleştirilip size gönderilir.
 • Fotoğraflarımı albümlerde saklıyorum, Albümleri ile birlikte göndersem taranır mı?
  Fotoğraflarınızı malesef albümlerde kabul edemiyoruz. Fotoğraflarınızı sadece 1 kere için albümlerinizden çıkarıp FOTARAMA kutusuna yerleştirmeniz ve bize göndermeniz gerekmektedir. Anılarınızın dijitale aktarılması işte bu kadar kolay.
 • Fotoğraflarımın sırası benim için çok önemli. Fotoğraflarım karışır mı?
  Lastiklerle gruplanmış fotoğraflar yine lastiklerle gruplanarak gönderilecektir. Gruplanmış fotoğraflarınızın sırası tarama sırasında düşük bir ihtimalle de olsa karışabilir.
 • Fotoğraflarımı CD aracılığı ile teslim alabilir miyim?
  Fotoğraflarınız tarandıktan sonra 72 Dpi çözünürlük ile FOTARAMA hesabınıza yüklenmesine ek olarak, 600 Dpi yüksek çözünürlüklü dijital kopyalar CD'ye yüklenerek, fotoğraflarınız ile birlikte sizlere ulaştırılır.
 • Eski fotoğraflarıma rötuş hizmeti alabilir miyim?
  Malesef şuan için eski fotoğraflarınıza rötuş hizmeti veremiyoruz.
 • Tarattığım fotoğraflara hangi cihazlardan ulaşabilirim?
  Fotoğraflarınıza, bilgisayarınızdan, akıllı telefonunuzdan veya tabletinizden dilediğiniz an ulaşabilirsiniz.
 • Fotoğraflarımı sosyal ağlarda paylaşabilir miyim?
  Kullanıcı hesabınıza yüklenen fotoğrafları dilerseniz tek tuşla sevdiklerinizle paylaşabilirsiniz.Eğer hala şipariş vermediyseniz hemen bir FOTARAMA kutusu sipariş edin ve anılarınızı dilerseniz mail yolu ile dilerseniz facebook üzerinden sevdiklerinizle paylaşın.
 • Nasıl üye olurum? Üyelik bilgilerimi kimler görecek?
  FOTARAMA'ya üye olmak için web sitemizde yer alan yeni üye formunu doldurmanız ve size özel bir şifre belirlemeniz gerekmektedir. Belirlediğiniz şifrenin kolayca tahmin edilemeyecek bir şifre olması güvenliğiniz için çok önemlidir. Dilerseniz diğer bir yol olarak '' facebook ile bağlan '' seçeneği ile tek adımda FOTARAMA'ya üye olabilirsiniz.
 • Kullanıcı adı ve şifremi yakınlarımla paylaşabilir miyim?
  FOTARAMA hesabınızdaki fotoğraflarınıza sadece kişisel olarak şifrenizle ulaşmanızı tavsiye ediyoruz. Kullanıcı adınızı ve şifrenizi 3. şahıslarla kesinlikle paylaşmayınız. Fotoğraflarınızı sevdiklerinizle paylaşmak isterseniz fotoğrafınızın sağ üst köşesinde bulunan ''paylaş'' butonu sayesinde e-posta yolu ile, facebook aracılığı ile veya twitter ile sevdiklerinizle paylaşabilirsiniz.
 • Şifremi unuttum. Şifremi nasıl değiştirebilirim?
  Şifrenizi FOTARAMA üye girişi sayfasında bulunan '' şifremi unuttum '' bağlantısı aracılığı ile değiştirebilirsiniz. Şifrenizi değiştirmek isterseniz FOTARAMA hesabınızda yer alan '' Ayarlar '' bölümünden değişitebilirsiniz.
 • Üyeliğimi iptal ettirmek istiyorum.
  Üyeliğinizin iptal edilmesini istiyorsanız FOTARAMA ekibi ile bağlantıya geçmeniz gerekmektedir.
 • FOTARAMA tarama işlemini nasıl yapıyor?
  Tarama merkezimizde bulunan profesyonel tarayıcılar sayesinde fotoğraflarınız yüksek ile taranmaktadır.
 • Fotoğraflarım nerede taranacak?
  Fotoğraflarınız iletişim bilgilerimizde adresi yer alan, tarama merkezimizde taranacaktır.
 • Fotoğraflarım benim için çok önemli, ya kaybolurlarsa?
  "Fotoğraflarınız sizin için önemli olduğu kadar bizim için de bir o kadar önemli. Bu sebeple FOTARAMA’nın her aşamasını en üst seviyede güvenlik önlemleri ile geliştirdik. Taşıma sırasında FOTARAMA kutunuzu takip etmek isterseniz, UPS kargo online takip sistemi sayesinde fotoğraflarınızın nerede olduğunu 24 saat boyunca sorgulayabilirsiniz. Basılı fotoğraflarınızı dijitale aktarmadığınız her geçen gün deprem, sel, yangın, taşınma esnasında kaybolma gibi tehlikelerle karşı karşıya olduğunu düşündüğümüzde, geçen her dakikanın aleyhinizde işlediğiniz unutmayın. FOTARAMA ile anılarınız güvende!"
 • Tarama işlemi sırasında fotoğraflarımı kimler görecek?
  Fotoğraflarınız sadece tarama teknik ekibimiz tarafından tarama işlemi için tarayıcılarımıza yerleştirilmektedir. Bu aşamada bir görüntülenme mümkün değildir. Tarama işleminde kullanılan bilgisayarların internet bağlantısı ve tüm veri çıkışları kapatılmıştır. Güvenlik sözleşmemiz ile tüm FOTARAMA kullanıcılarının bilgileri güvence altındadır. Fotoğraflarınız tarandıktan sonra FOTARAMA kullanıcı hesabınıza yüklenir ve şifreniz sayesinde fotoğraflarınızı sadece siz görüntüleyebilirsiniz.
 • Tarama işlemi sırasında fotoğraflarım zarar görür mü?
  Tarama sırasında fotoğraflarınız zarar görmez. Profesyonel tarayıcımız tüm fotoğraflarınızı teker teker tarar ve teknik personelimiz fotoğraflarınızın tarama sırasında bir zarar görmemesi için en üst seviyede özen gösterir.
 • Fotarama kutumda kaç fotoğraf olduğunu bilmiyorum? Ne yapmalıyım?
  Siz hiç hazmet etmeyin. Biz sizin için sayarız. Fotarama kutunuzun içinde kaç adet fotoğrafınızı gönderdiğinizi bilmek zorunda değilsiniz. Siz sadece sığdırabildiğiniz kadar fotoğrafınızı Fotarama kutunuza doldurun ve gönderin. Fotoğraflarınız tarandıktan sonra sizin için kaç adet fotoğrafınızı taradığımızı Fotarama kullanıcı hesabınızda görebileceksiniz.
 • Fotoğraflarımı kaç günde tarayıp elime ulaştırmış olursunuz?
  Fotoğraflarınız Türkiye’nin neresinde olursanız olun tüm gönderim süreleri dahil minimum 10 gün içinde taranmış ve size teslim edilmiş olur. Kargo gönderim sürelerindeki farklılık nedeni ile operasyon süreleri, sipariş verdiğiniz şehire göre değişiklik gösterebilir.
 • Neden sadece UPS kargo ile gönderim yapıyorsunuz?
  Sizlere daha iyi ve güvenli hizmet verebilmek adına gönderimlerimizi sadece kurumsal çözüm ortağımız Ups kargo aracılığı ile yapıyoruz.
 • Kargo gönderimleri sırasında fotoğraflarımın başına olumsuz bir şey gelir mi?
  "Fotoğraflarınızın tüm taşıma operasyonu Türkiyede ve Dünyada operasyonel başarısı ile ilk sırada yer alan Ups kargo tarafından yapılmaktadır. Kurumsal olarak anlaşmamız bulunan Ups kargonun taşıma sigorta prosedürüne ulaşmak için tıklayın. ( http://ups.com.tr/Page.aspx?pid=110 ) Ups kargonun hizmet verdiği diğer tüm müşterileri gibi, her gün yüzlerce FOTARAMA kullanıcısı da en iyi hizmeti almaktadır. Gönderim aşamalarında yaşanabilecek tüm aksaklıklarda FOTARAMA ekibi her an yardımınıza hazır."
 • Kargo şirketi fotoğraflarımı evimden alır mı?
  Fotoğraflarınızı FOTARAMA kutusuna yerleştirip sizin için gönderdiğimiz kargo poşedine yerleştirdikten sonra size en yakın Ups kargo şubesine telefon açarak fotoğraflarınızın evinizden teslim alınmasını sağlayabilirsiniz. Ups kargo şubeleri için tıklayın. ( http://www.ups.com.tr/Subelerimiz.aspx )
 • Kargo şirketi tarafından teslim alınan Fotarama kutumu online olarak takip edebilir miyim?
  Ups kargo aracılığı ile fotoğraflarınızın durumunu 7 gün 24 saat online olarak takip edebilirsiniz. Online takip sistemi için tıklayın. ( http://ups.com.tr/gonderi_takip.aspx )
 • Taşıma güvenliği konusunda bir garantiniz var mı?
  Taşıma güvenliği konusunda kurumsal çözüm ortağımız Ups kargonun tüm müşterileri için geçerli olan sigorta prosedürü uygulanmaktadır. UPS kargo Yurtiçi Taşımacılıkta Sigorta Prosedürüne ulaşmak için tıklayın. ( http://www.ups.com.tr/Page.aspx?pid=110 )
 • Tarama sonrası fotoğraflarıma nasıl erişebilirim?
  Tarama sonrası fotoğraflarınıza www.fotarama.com internet sitemizden mail adresiniz ve şifreniz ile veya ‘’Facebook ile bağlan’’ seçeneği sayesinde dilediğiniz an ulaşabilirsiniz.
 • Fotoğraflarım tarandıktan sonra onlara kimler ulaşabilir?
  Fotoğraflarınız tarandıktan ve sisteme yüklendikten sonra sizin belirlediğiniz şifre sayesinde fotoğraflarınıza sadece siz ulaşabilirsiniz. Sizin izniniz olmadan fotoğraflarınıza kimsenin erişmesi mümkün değildir. Detaylı bilgi için kullanıcı sözleşmemize ve gizlilik politikamıza göz atabilirsiniz.
 • Fotarama heasbımda bulunan fotoğraflarımı bilgisayarıma kaydedebilir miyim?
  Fotoğraflarınızı size gönderdiğimiz CD vasıtası ile bilgisayarınıza kaydedebilirsiniz.
 • Fotoğraflarımın FOTARAMA hesabımda saklanması için ücret ödeyecek miyim?
  FOTARAMA, fotoğraflarınızın depolanması için sizden bir ücret talep etmemektedir.
 • Dijitale aktardığım fotoğraflarımı ve albümlerimi göremiyorum?
  "Merak etmeyin fotoğraflarınız güvende. Bunun tek bir sebebi olabilir. Üyeliğinizi oluşturduğunuz e-posta adresiniz size özel kullanıcı profilinizi oluşturmaktadır. Fotoğraflarınızın yüklendiği kullanıcı profilinizin dışında, yeni bir e-posta adresi ile yeni bir üyelik oluşturduysanız veya oluşturduğunuz kullanıcı profiline farklı bir e-posta adresinin bağlı bulunduğu facebook hesabı ile giriş yapmaya çalışıyorsanız bu sorun yaşanıyor olabilir. Size her an yardım etmeye hazır FOTARAMA ekibi ile bağlantıya geçmek için iletişim bilgilerimiz aracılığı ile bize ulaşabilirsiniz. "
 • Nasıl sipariş verebilirim?
  fotarama.com internet sitemiz üzerinden sipariş sayfamızda yer alan bilgileri doldurarak tercih ettiğiniz FOTARAMA kutusunu sipariş edebilirsiniz.
 • Hangi illerden sipariş verebilirim?
  FOTARAMA servisini kullanmak için Türkiyenin tüm illerinden sipariş verebilirsiniz.
 • Kapıda ödeme imkanı var mı? Siparişimin ödemesini hangi yollarla yapabilirim?
  Ödemeyi isterseniz kredi kartınız ile online olarak, isterseniz kargo görevlisinin boş FOTARAMA kutusunu size teslim ettiği anda kredi kartı veya nakit olarak yapabilirsiniz.
 • Verdiğim iki siparişin farklı adreslere göndermek istiyorum. Nasıl yapabilirim?
  "Siparişlerinizin farklı adreslere gönderilmesi için iki farklı sipariş vermeniz gerekmektedir. Eğer siparişlerinizi sevdiklerinize hediye edecekseniz, online ödeme yolu ile siparişinizi gerçekleştirmeniz gerekmektedir. ( Kargo görevlisine kapıda ödeme seçeneği ile verilen siparişlerde boş FOTARAMA kutusu teslim edildiği anda sipariş ücreti talep edilecektir. )"
 • Sipariş aşamaları nelerdir, fotoğraflarımın hangi aşamada olduğunu nasıl öğrenebilirim?
  "Tercih ettiğiniz FOTARAMA kutusunu sipariş ettiğinizde adresinize boş FOTARAMA kutusu gönderilir. Fotoğraflarınızı kutuya yerleştirtirip, kutu içinde bulunan kargo poşedini kapatıp hazırladıktan sonra size en yakın UPS kargo şubesini arayarak fotoğraflarınızın evinizden alınmasını sağlayabilirsiniz. ( http://www.ups.com.tr/Subelerimiz.aspx ) Kargo aracılığı ile merkezimize ulaşan fotoğraflarınız taranır ve sisteme yüklenir.Tarama sonrasında fotoğraflarınız, FOTARAMA kutusuna yerleştirilerek Ups kargo aracılığı ile evinize teslim edilir. Siparişinizin durumunuzu ''Hesabım'' sayfanızdan görebilirsiniz. Ayrıca Ups kargo online takip sistemi ile fotoğraflarınızın nerede olduğunu her an takip edebilirsiniz. Ups kargo online takip sistemi için tıklayın. ( http://ups.com.tr/gonderi_takip.aspx )"
 • Gönderim standartları ve gönderim şartları nelerdir?
  "Fotoğraflarınızı ancak internet sitemizde belirtilen şekillerde ve sadece FOTARAMA kutusuna yerleştirip gönderebilirsiniz. Fotoğraflarınızı yerleştirdikten sonra kutu ile birlikte gönderdiğimiz boş kargo poşetini kendi ellerinizle paketleyerek kargo görevlisine teslim edebilirsiniz. Bu sayede FOTARAMA kutunuz hiçbir şekilde açılmayacak ve taşıma sırasında fotoğraflarınız hiç bir şekilde üçüncü kişiler tarafından görülmeyecektir. Fotoğraflarınız tarandıktan sonra yine FOTARAMA kutusuna yerleştirilecek ve kargo poşedi merkezimizde paketlenecektir. Taşıma sırasında kargo poşedinin açılmış olduğunu veya FOTARAMA kutunuzun hasar gördüğünü fark ederseniz kargo görevlisinden tutanak tutmasını isteyerek FOTARAMA ekibi ile irtibata geçin."
 • Kargo ücreti fiyata dahil mi?
  Tüm kargo ücretleri belirlenen kutu ücretlerine dahildir.
 • Kargo gönderim süreleri ne kadardır?
  Gönderim süreleri sipariş verdiğiniz bölgeye göre değişiklik gösterebilir. Türkiye illeri arasında en kısa mesafede gönderim süresi 1 gün, en uzun gönderim süresi tek bir transfer için en çok 3 gün olarak belirlenmiştir.
 • FOTARAMA kutum kargo sırasında hasar görmüş ne yapmalıyım?
  "Taşıma sırasında oluşabilecek tüm hasarlar Ups kargo sorumluluğunda değerlendirilmektedir. Bu sebepten kargonuzun size teslim edildiği her aşamada kargonuzun hasarsız teslim edilip edilmediğini kontrol edebilmek için kargo poşedini kargo görevlisinin yanında açmanız gerekmektedir. Kontrol aşamasında FOTARAMA kutunuzun hasar gördüğünü fark ederseniz kargo görevlisinin tutanak tutmasını isteyerek FOTARAMA ekibi lle iletişime geçin."
 • Siparişimi iptal edebilir miyim? İptal şartları neler?
  "Mesafeli satış sözleşmesi aracılığı ile sipariş iptal hakkı kullanıcılarımıza sunulmuştur. Mesafeli Satış Sözleşmesi İptal şartı; Alıcı malı teslim aldıktan sonra 7 gün içerisinde üretimden ve/veya satıcının kusurundan dolayı cezai şart ödemeksizin sözleşmeden cayma hakkına sahiptir. 385 sayılı vergi usul kanunu genel tebliği uyarınca iade işlemlerinin yapılabilmesi için alıcının mal ile birlikte teslim edilen satıcıya ait 2 adet faturanın alt kısmındaki iade bölümlerini eksiksiz ve doğru şekilde doldurduktan sonra imzalayarak 2 nüshasını ürün ile birlikte satıcıya göndermesi diğer nüshasını da uhdesinde tutması gerekmektedir. Cayma hakkı süresi alıcıya malın teslim edildiği günden itibaren başlar. İade edilen ürün veya ürünlerin geri gönderim bedeli alıcı tarafından karşılanmalıdır. Alıcının istekleri ve/veya açıkça onun kişisel ihtiyaçları doğrultusunda hazırlanan mallar için cayma hakkı söz konusu değildir. Alıcının cayma hakkını kullanması halinde satıcı, cayma bildirimini içeren faturanın ürünle birlikte kendisine ulaşmasından itibaren en geç 10 gün içerisinde almış olduğu toplam bedeli ve varsa tüketiciyi borç altına sokan her türlü belgeyi tüketiciye hiçbir masraf yüklemeden iade edecektir. Teslim alınmış olan malın değerinin azalması veya iadeyi imkânsız kılan bir nedenin varlığı cayma hakkının kullanılmasına engel değildir. Ancak değer azalması veya iadenin imkânsızlaşması tüketicinin kusurundan kaynaklanıyorsa satıcıya malın değerini veya değerindeki azalmayı tazmin etmesi gerekir. Sehven alınan her ürün için de genel iade süresi 7 gündür. Bu süre içerisinde, Ambalajı açılmış, kullanılmış, tahrip edilmiş vesaire şekildeki ürünlerin iadesi kabul edilmez. İade, orijinal ambalaj ile yapılmalıdır. Sehven alınan üründe ve ambalajında herhangi bir açılma, bozulma, kırılma, tahrip, yırtılma, kullanılma ve sair durumlar tespit edildiği hallerde ve ürünün alıcıya teslim edildiği andaki hali ile iade edilememesi durumunda ürün iade alınmaz ve bedeli iade edilmez. Ürün iadesi için, durum öncelikli olarak müşteri hizmetlerine iletilmelidir. Ürünün iade olarak gönderilme bilgisi, satıcı tarafından müşteriye iletilir. Bu görüşmeden sonra ürün iade ile ilgili bilgileri içeren fatura ile birlikte alıcı adresine teslimatı yapan Kargo şirketi kanalıyla satıcıya ulaştırmalıdır. Satıcıya ulaşan iade ürün iş bu sözleşmede belirtilen koşulları sağladığı takdirde iade olarak kabul edilir, geri ödemesi de alıcı kredi kartına/hesabına yapılır. Ürün iade edilmeden bedel iadesi yapılmaz. Kredi Kartına yapılan iadelerin kredi kartı hesaplarına yansıma süresi ilgili bankanın tasarrufundadır. Alışveriş kredi kartı ile ve taksitli olarak yapılmışsa, kredi kartına iade prosedürü şu şekilde uygulanacaktır: Alıcı ürünü kaç taksit ile satın alma talebini iletmiş ise, Banka alıcıya geri ödemesini taksitle yapmaktadır. Satıcı, bankaya ürün bedelinin tamamını tek seferde ödedikten sonra, Banka poslarından yapılan taksitli harcamaların alıcının kredi kartına iadesi durumunda konuya müdahil tarafların mağdur duruma düşmemesi için talep edilen iade tutarları, yine taksitli olarak hamil taraf hesaplarına Banka tarafından aktarılır. Alıcının satış iptaline kadar ödemiş olduğu taksit tutarları, eğer iade tarihi ile kartın hesap kesim tarihleri çakışmazsa her ay karta 1(bir) iade yansıyacak ve alıcı iade öncesinde ödemiş olduğu taksitleri satışın taksitleri bittikten sonra, iade öncesinde ödemiş olduğu taksit sayısı kadar ay daha alacak ve mevcut borçlarından düşmüş olacaktır. Kart ile alınmış mal ve hizmetin iadesi durumunda satıcı, Banka ile yapmış olduğu sözleşme gereği alıcıya nakit para ile ödeme yapamaz. Üye işyeri yani satıcı, bir iade işlemi söz konusu olduğunda ilgili yazılım aracılığı ile iadesini yapacak olup, üye işyeri yani satıcı ilgili tutarı Bankaya nakden veya mahsuben ödemekle yükümlü olduğundan yukarıda detayları belirtilen prosedür gereğince alıcıya nakit olarak ödeme yapılamamaktadır. Kredi kartına iade, alıcının Bankaya bedeli tek seferde ödemesinden sonra, Banka tarafından yukarıdaki prosedür gereğince yapılacaktır."
asd dsa